گياهخواري

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

با سلام و احترام
ببخشيد دكتر عزيز، من حدودا شش ماه هست رژيم غذايي گياهخواري در پيش گرفتم انواع آجيل و خشكبار و سبزيجات و ميوه ها و حبوبات. ميگن با اين رژيم هميشه سلامت ميخونيد قند خون و چربي خون نمي گيري و احتمال ابتلا به سرطان را ميتوني كاهش بدي و در كنارش اگه آب كافي هم بخوري سكته نمي كني. فشار خون نمي گيري. آيا اينا درسته؟ روي هوش يك انسان بالغ تاثير نميزاره؟ من توي اين شش ماه احساس سبكي دارم كسل هم نيستم البته در كنارش قرص آهن و فوليك اسيد هفته اي يه دونه ميخورم. ماهي يه بار هم يه دونه قرص ويتامين دي ميخورم. نظر شما چيه آيا تغذيه اي كه من انتخاب كردم خوبه به سلامت ذهني و مغزي من آسيب نميزنه؟ ممنون ميشم جواب سؤالمو بديد.

حل شده 0
تغذیه باني 1 پاسخ 91 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

  0
  مهر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۱۰:۴۸ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  با سلام
  در مورد رژیم گیاهخواری، همانطور که مطلع هستید چندین نوع رژیم گیاهخواری وجود دارد که بهترین نوع آن رژیمیست که فرد فقط از مواد غذایی با منشاء گیاهی استفاده می کند و در کنار آن از منابع حیوانی مجاز که فقط شامل شیر و تخم مرغ است استفاده می نماید. چراکه برخی از مواد مغذی مثل ویتامین D و ویتامین B12 فقط در منابع حیوانی وجود دارند.
  پیشنهادم به شما در صورت تمایل به داشتن رژیم گیاهخواری، پیروی از این نوع رژیم گیاهخواری است که شما رو با فقر مواد مغذی مواجه نخواهد کرد.


  تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و جایگزین معاینه و ویزیت توسط پزشک نمی باشد.
  مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ