کبد چرب

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام
من حدود ۲ سال هست که عمل اسلیو کردم
بعد از عمل اسلیو متاسفانه تحت نظر پزشک نبودم
در این دو سال گاهی و به ندرت دچار معده دردهای کوتاه مدت میشدم به مدت نیم ساعت و تمام میشد
حدود دوماه پیش این معده درد با یک شوک استرسی شروع شد و با هیچ مسکنی آروم نشد . انواع مسکن های معده را هم به صورت وریدی و هم به صورت عضلانی تزریق کردم اما نتیجه ای نگرفتم تا فردا شب که دردم آرام گرفت
حدود یک ماه و نیم بعد دوباره این درد به سراغم اومد اما این بار پنج روز کامل من درد کشیدم و هیچ مسکنی تاثیری روی درد معده من نداشت. همه دکتر ها اون رو به معده ربط میدادن و عملی که کردم حتی احتمال سنگ صفرا در سونوگرافی اول رد شد . تا اینکه با شیاف دیکلوفناک مقداری دردم آرام شد . در این ایام رنگ چهره ام بسیار زرد و چشم هایم زرد شده بود . دچار بی اشتهایی شدید و حالت تهوع بودم . روز آخری که از شدت درد به دکترم مراجعه کردم ایشون برایم آزمایش نوشتن . و آنزیم های کبدی ام رو بررسی کردن .
من بعد از استفاده حدودا دو یا سه تا شیاف دیکلوفناک دردم کاملا تمام شد . در این ایام ادرارم به رنگ قهوه ای شده بود اما دفعی نداشتم . بعد از تمام شدن دردم که شروع به دفع کردم مدفوع سفید رنگ دفع میکردم به همراه مخاط خونی . مخاط را جدا از مدفوع دفع میکردم .
نتیااج آزمایش رو که دریافت کردم سه آنزیم کبدی ot , pt , alt بسیار بالا بود همچنین بیلی روبین خونم بسیار بالا رفته بود . ضمنا مدتی هست که دچار کم خونی شدید شدم . اینبار دکتر ها تشخیص هپاتیت a دادند و دوباره برایم سونوگرافی تجویز کردند . جواب سونوگرافی درباره همه مسائل کبدی و طحال و پانکراس نرمال بود به جز اینکه سنگ های ریز فراوان در کیسه صفرا مشاهده میشود . جواب آزمایشات انواع هپاتیت ها هم منفی درومد . اینبار بیلی روبین و آلکالن فسفاتاز ot پایین اومده اما همچنان pt بالاس . احتمال هپاتیت رد شد . و ضمنا به گزارش کبد چرب گیرد ۱ نیز داده شد در سونوکرافی . اینبار که دوباره با دکتر جدیدی صحبت کردم حتی قضیه را از سنگ صفرا هم ندونست و یکسری آزمایشات تازه نوشت .
من خیلی سردرگم شدم . هردکتری یه چیزی میگه . یکی میگه هیچی نیس . یکی میگه هپاتیته . یکی میگه سنگ صفراس . یکی دیگه اندفه همه اینا رو رد میکنه و میگه باید چیزای دیگه بررسی بشه.
حالا سوالی که من دارم این هست که آیا ممکنه کبد چرب وارد فاز خودایمنی بشه ؟ و آیا کبد چرب گرید ۱ میتونه این حجم از مشکلات رو ایجاد کنه ؟ در حالی که من با کاهش وزنی که داشتم از کبد چرب ۲ به کبد چرب گرید ۱ رسیدم و حتی در اون زمان هم اصلن آنزیم های کبدی بالایی نداشتم و کبدم از فانکشن نرمالی برخوردار بود .
آخرین آزمایش رو پیوست کردم .


فایل پیوست

فایل پیوست
حل شده 0
داخلی زهرا 1 پاسخ 305 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

  0
  مهر ۲۰, ۱۳۹۶ در ۱۱:۰۷ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  باسلام.
  توصیه می کنم به پزشک فوق تخصص بیماری های گوارش و کبد مراجعه کنید
  بر اساس سیر آزمایشات متوالی تشخیص قطعی داده میشود
  اگر آزمایشات به تدریج کاهش یابد ممکن است هپاتیت A گرفته باشید که به تدریج بهتر میشه و جای نگرانی نداره
  ولی اگه آزمایشات بهتر نشد باید هپاتیت اتوایمون و سایر علل هپاتیت بررسی شود.
  به هر حال کبد چرب گرید ۱ نمی تواند توجیه کننده شرایط باشد

  تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و جایگزین معاینه و ویزیت توسط پزشک نمی باشد.
  مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ