پیشرفت بیماری قلبی

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام من یه دختر ۲۲ ساله لاغر هستم و هر روز بعد از خواب بعد از ظهر تپش قلب شدیدی را تحربه میکنم که گاهی به ۱۳۰-۱۴۰ میرسدکه در این مواقع گاهی تنگی نفس هم دارم و این موضوع چندین سال است که در من وجود دارد.تنگی نفسم به صورت نفس های کوتاه و سریع نیست بلکه موقع انجام عمل دم حس میکنم هوا پایین نمیرود و مجبورم چندین بار نفس عمیق شدید بکشم تا اوضاع کمی بهتر شود اما باز هم حس میکنم اکسیژن کامل پایین نرفته است.و کاملا تفاوت را با حالت عادی تنفسم حس میکنم و این علایم معمولا تا یک ساعت بعد از بیدار شدن از بین میرود.و البته این تنها مشکل من نیست گاهی حس میکنم یک وزنه ۳۰کیلوگرمی روی قفسه سینه ام و روی قلبم گذاشته اند و دارند فشارش میدهند و گاهی هم حس میکنم همین وزنه را جای قلبم درون سینه ام گذاشته اند از بس که سنگین میشود و در هر دو حالت حس تپش قلب شدید و تنگی نفس را دارم،چند روز پیش وقتی با خانواده ام برای خرید بیرون فته بودم و حدود یک ساعت پیاده روی کرده بودیم بعد از اینکه تویویکومغازه در حال نگاه کردن لباس ها بودم ناگهان حس سنگینی بسیار بشیار زیادی روی قفسه ی سینه ام کردم و وقتی دستم را روی قلبم گذاشتم تپش قلب شدیدی شروع شد به طوریکه با دستانم کاملا قلبم را احساس میکردم و انگار کف دستم داشت با سرعت و محکم میتپید.به سرعت یکجا نشستم و بعدش به خانه بازگشتیم و علایم من تا شب ادامه داشت و تا شب قلبم درد میکرد و تند میزد.و موقع خواب شروع به تیرکشیدن کرد به طوریکه دست چپ و کتف چپم مور مور و بیحس شده بود من به حساب اینکه خوب میشه به کشی نگفتم و دکترهم نرفتیم.و تا صبح علایم برطرف شد.این را هم بگویم که موقع حمله های تپش قلب و درد دست و مخصوصا پاهایم به شدت یخ میکند.در حالیکه بقیه ی اندام هایم دمایشان نرمال است و به گونه ایست که انگارهمزمان با تپش توی دلم هم یک چیزی میلرزد و فرو میریزد.این را هم باید بگویم که مادر من و خاله ام هردو ام وی پی داشتند که با گذر زمان به ام آر تبدیل شده است و اِی اف هم دارند و مدام قرص میخورند. وعمادربزرگم تیرویید پرکار دارد ولی وقتی من به دکتر غدد مراجعه کردم گفتن مستعد هستم اما ندارم و گفتن. علایم قلبی ام ربطی به تیرویید ندارد که یعنی مستقیما مشکل از قلبم هست.شرایظ دیگری که با آن مواجه شدم بعداز یک پرواز ۴ ساعته بعد ار پیاده شدن از هواپیما فشار بسیار بسیار ریادی و تپش قلب حدود ۱۴۵وتنگینفس داشتم در حالیکه بیحال روی یکی از صندلیا نشستم و نفس عمیق میکشیدم و این علایم هم تا دوروز ادامه داشت و حتی نتوانستم کوله پشتی ام را حمل کنم به محض بلند کردنش تپش قلبم دو برابر شد و نزدیک بود از حال یروم.در طول روز بیشتر وقت ها بیحالم و سریع خسته میشوم…. راستش ۷سال پیش قبل از این اتفاقا پیش متخصص قلب رفتم و ایشان بعد از نوار قلب و اکو گفتن پرولاپس خفیف دارم و گفتن ۶ ماه یکبار دکتر بروم وهرروز پروپرانول بخورم اما من فقط همان یکبار را دکتر متخصص رفتم بقیه اش فقط گهگداری که علایمم تزیادشده بود ک اکثراهمنیمه شب بودبه اورژانس رفتم و نوار گرفتم و برگشتم. میخواستم بپرسم آیا لازمس دوباره به دکتر مراجعه کنم؟آیا در طی این ۷سال بیماریم پیشرفت کرده است؟و کلا نظر شمارا راجع به وضعیتم میخواستم بدانم متشکرم.

حل شده 0
داخلی 1 پاسخ 331 مشاهده 0

درباره نویسنده

پاسخ ( ۱ )

 1. دکتر الهام گوران
  0
  اسفند ۲۶, ۱۳۹۵ در ۹:۳۵ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  سلام،

  علايمي كه توصيف مي كنيد مي تواند مطرح كننده طيف گسترده اي از تشخيصها شامل مشكلات قلبي، مشكلات غددي بخصوص اختلال عملكرد تيروييد و نيز اختلالات اضطرابي از جمله اختلال پانيك باشد. براي رفع اين علايم قبل از هر چيز لازمست ارزيابي كامل و جامع جهت گذاشتن تشخيص قطعي و رد تشخيصهاي افتراقي صورت گيرد. در صورتيكه تمام معاينات و آزمايشات طبيعي باشند و علل جسمي رد شوند اختلال پانيك مي تواند مطرح شود كه در اين صورت نياز به ارزيابي توسط روانپزشك است.

  عجيب است كه بمدت هفت سال اين علايم را داشته ايد اما هيچگاه براي بررسي و درمان جدي اقدامي نكرده ايد. قطعا مراجعه به اورژانس و گرفتن نوار قلبي در زمان بروز اين علايم هيچ تاثيري در بهبودي و پيشگيري از بروز مجدد اين علايم ندارد.
  تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ