پرمویی نوزاد

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام .دختر دو ماهه دارم .از بدو تولد صورت و دست و پاهاش پر مو بود .موهای صورتش ریخته ولی دست و پاهاش هنوز نریخته و حالت کرکی داره .پشت لب و انگشتان دستش موهای سیاه و ضخیم داره ایا طبیعیه و ایا این موها میریزه

حل شده 0
کودکان سمیه 2 پاسخ 4346 مشاهده 0

پاسخ ها ( ۲ )

 1. دکتر پرستو شریفی
  0
  بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۳ بعد از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  با سلام و احترام.
  میزان موهای بدن ( پر مویی و کم مویی ) و وسعت انتشار و نیز ضخامت و رنگ موهای بدن، بسته به شرایط جغرافیایی و ژنتیکی هر فرد، متفاوت هست .
  اما آنچه باید بدانید این است که موهای دوران جنینی که کرک مانند و نازک هستند در ناحیه سر و صورت و گوش ها و انگشتان و بازوها و شانه ها ممکن است دیده شوند و از سن یک ماهگی، به صورت پراکنده و تدریجی شروع به ریزش میکنند.
  ریزش کامل موهای جنینی، تا سن یک سالگی طول میکشد.
  با توجه به محل انتشار موهای بدن کودک شما و نیز نازک و کرکی بودنشان ، احتمالا موهای جنینی هستند و نگرانی ندارد، اما در نهایت پر مو بودن یا کم مو بودن کودک شما بستگی به وراثت و ژنتیک دارد‌.
  تنها نکته مهم این است که چنانچه والدین متوجه بروز موهای ضخیم و تیره در ناحیه تناسلی یا زیر بغل یا اطراف جوانه سینه ها شدند ، جهت معاینه و بررسی به پزشک مراجعه کنند.
  سلامت و تندرست باشید.


  تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و جایگزین معاینه و ویزیت توسط پزشک نمی باشد.
  مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
  بهترین پاسخ
  0
  تیر ۹, ۱۳۹۹ در ۹:۰۵ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  سلام پسر ۴ ماهه دارم به تازگی در ناحیه ساق پاهاش مو دراورده و همینطور مچ دستاش علتش چیه؟؟آیا طبیعیه ؟این موها میریزه یا میمونه سوال بعدیم اینه که نوزادم بعضی از ناحیه های بدنش تیره تر از جاهای دیگش هستش مثلا گردنش و قسمتی از رانش تیره هست آیا به مرور زمان درست میشه یا تیره میمونه؟

ارسال پاسخ