شوره و پوسته ریزی شدید

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

با سلام
پسری ۲۶ ساله هستم .چندین سال است که دچار شوره و پوسته ریزی شدید در تمام نواحی پوست سر شده ام.به پزشکان متخصص زیادی مراجعه کرده ام ولی درمان قطعی انجام نشده است. با استفاده از شامپوی کوتوکنازول ۲ درصد به مدت یک سال بهبود کامل حاصل شد اما دوباره شوره برگشت.بعد از آن هم به تجویز پزشکان از شامپوهای دیگری استفاده کردم که هیچکدام تاثیری نداشت. با استفاده از قرص گریزئوفولوین دوباره شوره و پوسته ریزی سرم به طور کامل بهبود یافت اما با قطع آن پس از دوره مصرف دوباره شوره برگشت. در طی این مدت سه بار به آزمایشگاه معرفی شدم که در دو نوبت اول نتیجه آزمایش نشان دهنده وجود قارچ بود اما در نوبت آخر که بعد از مصرف قرص های گریزئوفولوین بود نتیجه آزمایش قارچ شناسی منفی بود. در آخرین مراجعه به پزشک ، پزشک شامپوی سلنیوم سولفاید را تجویز کرد که شوره سنگین سرم را برطرف کرده است اما همچنان ناحیه ای به اندازه کف دست در جلوی سرم شوره دارد ولی بقیه نواحی خوب شده است(رنگ این قسمت با رنگ بقیه پوست سرم تفاوت دارد و دکتر تشخیص تینا ورسیکالر داده است). دلیل اینکه این شامپو بر روی تمام سرم جز همان یک قسمت تاثیر گذاشته چیست و چه درمانی را برای بهبود کامل و قطعی شوره سرم پیشنهاد می نمایید؟
با تشکر

حل شده 0
پوست ومو رامین اختری 1 پاسخ 1428 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

 1. دکتر مریم شمس
  0
  مهر ۱۲, ۱۳۹۵ در ۱۱:۲۷ بعد از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  سلام،
  در مورد درماتيت سبورييك(شوره سر) كه ناشي از فعاليت يك قارچ سطحي در نواحي چرب تر پوست مثل پوست سر، كنار بيني و جلوي قفيه سينه است ، بدانيد كه معضل مزمني است و قرار نيست با يك يا دو دوره درمان بطور كامل محو شود و عود نكند، اكثر درمانها جنبه مهار موقت رشد اين قارچ را دارند و قطع درمان، عوامل استرس زا، مصرف غذاهاي چرب، سرخ شده و پركالري آن را تشديد ميكند.
  توصيه ميشود از يك دوره درمان خوراكي با كپسول ايتراكونازول ١٠٠ ميلي گرم به مدت ١٠ روز به همراه درمانهاي موضعي (لوسيون كلوتريزون) و شامپوي كتوكونازول استفاده نماييد، بعد از كنترل ظاهري شوره درمان موضعي با هفته اي ٢-٣ بار ادامه يابد، براي ضايعه باقيمانده جلوي سر هم تركيب ساليسيليك اسيد ٦٪‏ در روغن زيتون هر شب به بر طرف شدن ضايعات مقاوم كمك ميكند.
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ