واکسن آنفولانزا

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام و خسته نباشید
باتوجه به شروع فصل سرما توصیه شما برای تزریق واکسن آنفولانزا برای سنین مختلف چیست؟چرا بایستی هر سال تکرار شود؟

حل شده 0
داخلی 1 پاسخ 1039 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

 1. دکتر زهره خواصی
  0
  آبان ۳, ۱۳۹۴ در ۸:۳۱ بعد از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  سلام
  سازمان بهداشت جهانی واکسن آنفولانزای فصلی را حتی اگر ویروس آنفولانزا شایع نشده باشد توصیه می کند.
  این موضوع دلایل مختلفی دارد :
  اول به این دلیل که اگر ویروس واکسن شبیه به ویروس شایع در فضا نباشد می تواند باز هم مصونیتی در مقابل دیگر ویروس ها ایجاد کند. همچنین واکسن آنفولانزای فصلی حاوی ویروس های مختلفی است که ممکن است یکی از آنها شبیه به ویروس شایع باشد و بنابراین در مقابل ویروس موجود نیز مصونیتی هرچند کم ایجاد می کند. واکسن آنفولانزا بی خطر بوده و و از اهمیت بالایی برای کاهش بیماریهای حاد برای افراد پرخطر (سالخوردگان، زنان باردار و کودکان) برخوردار است. قابل ذکر است که حتی تخمین پایین برای اثربخشی واکسیناسیون نیز برای جلوگیری از برخی بیماریها مهم است.
  واکسیناسیون در مقابل آنفولانزای فصلی باید به صورت مرتب و سالانه تکرار شود زیرا روند گزینش ویروس ها و تولید واکسن آنفولانزا چندین ماه قبل از آغاز فصل آنفولانزا شروع می شود. اطلاعات در طول این مدت با جزئیات زیاد در مورد ویروس هایی که شایع بوده و بر تمام انسان ها اثر می گذارد، جمع آوری شده و در بین کشورها و محقیقین به اشتراک گذاشته می شوند و سرانجام برای محتویات واکسن آنفولانزای فصل بعدی استفاده می شوند.
  ویروس های آنفولانزا مرتبا تغییر پیدا می کنند و در طی زمان برای انتخاب ویروس جهت ساخت واکسن و تولید نهایی واکسن به صورت سالانه نیز این اتفاق رخ می دهد.

ارسال پاسخ

درباره نویسنده