سرگیجه

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام خسته نباشین،من ۲۰ سالم هستش،حدود یه ماهی میشه که هر روز سرگیجه میگیرم مخصوصا وقتی از جام بلند میشم یا وارد یه اتاقی میشم که میزان نورش فرق میکنه سرگیجه میگیرم طوری که حتما باید بشینم که سرگیجم خوب بشه و باز به کارم ادامه بدم،در طی روز خیلی این اتفاق واسم میکفته و اکثرا به همراه سرگیجه گوش هام کیپ میشن و تا حدود چند ثانیه صداهارو یجوری میشنوم،گاهی توی گوشم مثه صدای برفک تلویزیون صدا میده،علاوه بر اون خیلی روی سروصدا و حتی حرف زدن بقیه حساس شدم و منو عصبی میکنه،دوس دارم همش توی یه اتاق خلوت باشم و همچنین گاهی برام پیش میاد که از وسط کمرم به پایین یعنی تا سر انگشتای پام سست میشه و نمیتونم راه برم و یا به سختی راه میرم و باید همونجا بشینم و گاهی اونقد بدنم بی حال میشه که حتی انگشتای دستمو بزور تکون میدم و اصلا جون ندارم علاوه براین باید بگم که من بخاطر افسردگی حدود یک ماهی میشه که از قرص ترانیل سیپرومین استفاده میکنم،دو سال پیش هم از این قرص استفاده کردم اما چین مشکلاتی رو نداشتم.میخواستم علت این علائم رو بدونم.تشکر

حل شده 0
مغز و اعصاب 1 پاسخ 120 مشاهده 0

درباره نویسنده

پاسخ ( ۱ )

  1. دکتر الهام گوران
    0
    تیر ۲۸, ۱۳۹۶ در ۱:۰۸ بعد از ظهر

    لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

    گزارش انصراف
    سلام

    از عوارض داروي ترانيل سيپرومين مي توان به افت فشار وضعيتي، سرگيجه و سبكي سر، سردرد، احساس ضعف و بيحالي و اختلال تعادل اشاره كرد و علايمي كه تجربه مي كنيد مي تواند ناشي از اين دارو باشد.

    اينكه قبلا با اين دارو دچار اين عوارض نشده ايد الزاما توجيه كننده اين نيست كه الان هم با آن دچار عارضه نشويد. در قدم اول پيشنهاد مي شود جهت كاهش دوز و يا قطع و تغيير اين دارو با روانپزشك خود مشورت كنيد. اگر عليرغم اين كار و گذشت يكماه از قطع اين دارو علايم فوق همچنان ادامه داشت با يك متخصص گوش و حلق و بيني و داخلي مشورت نماييد.

    تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
    بهترین پاسخ

ارسال پاسخ