سرماخوردگی

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

با سلام و خسته نباشید،
دکتر جان من کودکی ۲ ساله دارم که زمینه آلرژی دارد و خیلی زود سرما میخورد ، با شروع فصل سرما چه کارهای برای پیشگیری از سرما خوردگی کودکم باید انجام بدهم.

حل شده 1
کودکان 1 پاسخ 1362 مشاهده 0

درباره نویسنده

پاسخ ( ۱ )

 1. دکتر زهره خواصی
  0
  مهر ۲۰, ۱۳۹۴ در ۸:۴۶ بعد از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  سلام ممنون
  همون طور که می دونید عامل سرماخوردگی ویروس هست و به راحتی از دستان فرد آلوده به محیط و افراد دیگه انتقال پیدا میکنه بنابراین بهترین روش پیشگیری از اون شستشوی مکرر دست و جلوگیری از تماس دست بچه با دهان بینی و چشم هست . اخیرا توصیه میشه واکسن آنفولانزا به تمام افراد بالای 6 ماه زده بشه ، و در برخی مطالعات دیدند که روی به مدت 5 ماه میزان شدت سرماخوردگی رو کم میکنه اما به علت عوارض جانبی برای پیشگیری در کودکان توصیه نمیشه ، ویتامین C هم طول مدت سرماخوردگی رو کم میکنه ولی پیشگیری نمیکنه ،در مطالعات دیدند که ویتامین D هم تاثیری روی شدت و میزان بروز سرماخوردگی نداشته.
  در کل بهترین روشی که ثابت شده همون هست که خدمتتون عرض کردم چون خیلی از مواقع در اطراف کودک ممکنه که افرادی باشند که سرماخوردن ولی هنوز علائم ظاهر نشده ولی میتونن این ویروس رو منتقل کنن پس همیشه و همیشه باید مرتب دستان فرزندتون رو بشورید و از این که اشیا رو به دهانش ببره جلوگیری کنید
  با تشکر
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ