درد در کف دست و انگشتان

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

با سلام، بنده خانم هستم و ۵۸ سال سن دارم، تقریبا از ۱۰ روز پیش کف هر دودستم به دلیل نامشخصی درد گرفته و تا کنون بهتر نشده، انگشتان دستم نیز کمی درد میکنند اما درد در کف دستم بیشتر است، خانه دار هستم و با کامپیوتر کار زیاد نمیکنم، روزی ۵ دقیقه، این درد نگرانم کرده و میخواستم علتشو بدونم؟ممنون از سایت خوبتون

حل شده 0
مغز و اعصاب 4 پاسخ 22241 مشاهده

درباره نویسنده

پاسخ ها ( ۴ )

 1. بهمن ۲۰, ۱۳۹۴ در ۱:۲۶ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  با سلام خدمت شما سرور گرامی
  درد کف دست که به انگشتان تیر میکشد اگر به سه انگشت اول باشد یعنی شست، انگشت اشاره ، انگشت وسط و نصف انگشت حلقه ممکن است به علت تحت فشار قرار گرفتن یکی از عصبهای دست به نام عصب مدین در زیر غلافی باشد که دور مچ دست قرار دارد و به آن سندروم تونل کارپ میگویند که علل مختلفی دارد مثل:
  *مرض قند
  *کم کاری تیروئید،
  *رسوب یکسری مواد اضافی در غلاف به نام آمیلوئید
  *کار زیاد
  و خیلی از مواقع هم علتی برایش پیدا نمیشود.
  اگر برای شما چای ریختن از قوری دشوار است یا نمیتوانید پیچ را بپیچانید یا دستگیره در را باز کنید یا در انجام این موارد گز گز دست زیاد میشود بیشتر همین تشخیص مطرح میشود.
  گاهی این درد به ارنج یا حتی شانه هم ممکن است کشیده شود . شبها درد بیشتر بوده ممکن است از خواب بیدار شوید.اگر مشکل شما همین باشد که درمان آن ساده است و جای نگرانی نیست کافیست برای انجام معاینه و پرسیدن سوالات بیشتر به یک متخصص نورولوژی (مغز و اعصاب ) یا داخلی و فوق تخصص روماتولوژی مراجعه فرمایید .
  سایر تشخیصهایی که ممکن است برای شما مطرح باشد تحت فشار قرار گرفتن عصب دیگری از دست است به نام عصب اولنار.
  مشکل دیگری که ممکن است برای شما مطرح باشد سندروم دست بیقرار است. باید اهن خون،قند، کلیسم،فسفر عملکرد کلیه و تیروئید چک شود.
  برای اینکه به تشخیص صحیح برسیم بهتر است جهت معاینه به متخصصهای که ذکر شد مراجعه فرمایید .
  با آرزوی سلامتی و شادکامی شما
  بهترین پاسخ
 2. فاطمه
  فروردین ۶, ۱۳۹۵ در ۱۲:۲۸ بعد از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  سلام خانم دکتر ممنون از وقتی که گذاشتید و پاسخ جامع و کاملتون، خانم دکتر بنده بعداز توصیه شما به طب فیزیکی مراجعه کردم، بعداز نوار عصب از هر دو دستم تشخیص دادن که تونل کارپ هست که ضعیفه، قرص اعصاب بهم دادن به اضافه مچ بند قرص رو مصرف کردم اما مچ بند رو نه، هنوز درد بهتر نشده، دکتر گفت تونل در دست سمت راست هست، اما سمت چپ نداره، درصورتی که درد دست چپم خیلی بیشتره، به نظر شما تشخیص درست بوده یا نه؟ البته طبق گفته شما برای مثال برای باز کردن در مشکل دارم و اذیت میشم، ایا باید دوباره به پزشک دیگری مراجعه کنم؟
 3. فروردین ۹, ۱۳۹۵ در ۱۲:۱۰ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  با سلام خدمت شما.
  ضمن تبریک سال نو
  در سندروم تونل کارپ ممکن است علائم با نتیجه نوار عصب و شدت درگیری عصب مدین همخوانی نداشته باشد یعنی علائم در یک دست کمتر باشد در حالیکه درگیری عصبی که در نوار عصب نشان میدهد بیشتر باشد.یا علائم یک دست زیاد باشد ولی درکیری هنوز انقدر پیشرفت نکرده باشد که اسیب عصبی خود را در نوار عصب نشان دهد.مچ بند یکی از درمانهای مهم سندروم تونل کارپ است.مخصوصا شبها در حین خواب.یا زمان انجام کار. تا فشار را از روی عصب بردارد. توصیه بنده این است که مچ بند مخصوص سندروم تونل کارپ را تهیه فرمایید.
  همچنین به همکار بنده که مراجعه فرمودید اعتماد کنید و توصیه های ایشان را انجام دهید.
  معمولا مراجعه کنندگانی که به پزشک خودشان اعتماد میکنند و مراحل تشخیص و درمان را مرحله به مرحله پیش میبرند نتیجه بهتری خواهند گرفت. اگر بعد ازاستفاده از مچ بند بعد از چند ماه همچنان مشکل شما ادامه یابد مرحله بعدی تزریق داخل تونل است که بر اساس معاینه و انجام نوار عصب مجدد در مورد ان تصمیم گیری میشود.
  درمان جراحی در مرحله اخر که به هیچ درمانی پاسخ داده نشود یا درگیری بسیار شدید باشد توصیه میشود که جراحی سبک و سرپایی است فقط غلاف را میبرند و فشار را از روی عصب مدین برمیدارند.
 4. میشا
  دی ۱۳, ۱۳۹۵ در ۱:۲۱ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  سلام خسته نباشید کف دست راست من و انگشتانم به شدت میخارد و درد میکند و هی گولنج میشکند با هی دستم خواب میرود دلیل چیست.؟ممنون

ارسال پاسخ