خونریزی

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام،ممنون از سایت خوبتون….سوالم مربوط به خونریزی از مقعد بصورت ،خونریزی قاعدگیه،،،،شدتش در این حده،،،میشه راهنمایی کنید دلیلش چیه؟به کدوم پزشک باید مراجعه بشه،؟البته گاهی بصورت اینکه دل پیچه هست ،بعد خونریزی میکنه ،گاهی بعد اجابت مزاج این اتفاق میفته ،،،،نگرانم البته برای خودم پیش نیومده مشکل مادرمه ،،،ممکنه خونریزی داخلی داشته باشه؟

حل شده 0
داخلی elhham 1 پاسخ 1681 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

 1. دکتر زهره خواصی
  0
  دی ۹, ۱۳۹۴ در ۱۲:۴۲ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  با سلام و تشکر از شما
  در خصوص علل این خونریزی باید عرض کنم که با توجه به شدت خونریزی ممکن هست دلایل زیر مطرح باشد :
  1) دیورتیکول عبارت است از وجود بیرون زدگی های کوچک کیسه مانند (دیورتیکول) از دیواره روده بزرگ. وجود این دیورتیکول ها ممکن است علامتی به همراه نداشته باشد. دیورتیکولیت نیز یعنی التهاب دیورتیکول. دیورتیکولوز مسری یا سرطانی نیست. معمولا بدون علامت است.
  - دل پیچه یا حساسیت به لمس در طرف چپ شکم که با دفع گاز یا اجابت مزاج بهبود می یابد.
  - گاهی در مدفوع، خون قرمز روشن وجود دارد.
  - دیورتیکول های غیرعفونی گاهی خونریزی می کنند.خونريزي معمولا ناگهاني و بي درد است. خونريزي به خاطر تركيدن رگ خوني است كه گاهي در ديواره يك ديورتيكول اتفاق مي افتد و ميزان خون از دست رفته مي تواند زياد باشد.
  2)هموروئيد (بواسير)
  بواسير برجستگي هايي هستند كه در مقعد و انتهاي روده به وجود مي آيند. در لايه داخلي مقعد و انتهايروده شبكهاي از وريدهاي كوچك (رگهاي خوني) وجود دارند. گاهي اين وريدها عريض تر شده و خون بيشتري از حالت معمول به داخل انها مي آيد. رگهاي پرخون و بافتها اطراف يك يا چند برجستگي شكل مي دهند كه هموروئيد ناميده ميشود.هموروئيدهاي كوچكتر معمولا بي درد هستند. رايج ترين علامت خونريزي بعد از رفتن به دستشويي است. هموروئيدهاي بزرگتر ممكن است سبب تخليه مخاط، كمي درد، تحريك پذيري و خارش شوند.
  3)شقاق مقعد
  شقاق مقعد پارگي كوچكي در پوست مقعد است. اگرچه پارگي شقاق مقعد معمولا كوچك است (معمولا كمتر از يك سانتي متر)، اما خيلي دردناك است چون مقعد بسيار حساس است. اغلب يك شقاق مقعد خونريزي كمي دارد. بعد از دفع مدفوع ممكن است متوجه خون شويد. خون معمولا قرمز روشن بوده و بر روي دستمال توالت لكه هايي ايجاد مي كند اما زود متوقف ميشود.
  4)التهاب روده
  علائم بسته به قسمتي از روده كه دچار مشكل شده و حساسيت شرايط فرق مي كند.علائم رايج عبارتند از خونریزی تحتانی از دستگاه گوارش که می تواند با اسهال یا بدون اسهال باشد، درد شكم و احساس ناخوشي.

  5)پوليپ ها
  يك پوليپ روده (ورم غده اي) يك زايده كوچك است كه گاهي در جداره داخلي كولون يا ركتوم ايجاد ميشود. د. پوليپها خوش خيم (غير سرطاني) بوده و معمولا مشكلي ايجاد نمي كنند. با اين وجود، گاهي يك پوليپ خونريزي كرده و گاهي ممكن است سرطاني شود..
  6)سرطان
  از علل کمتر شایع ولی مهم سرطان روده است. خونريزي رکتال ( از مقعد ) يكي از علائم آن است كه ممكن است اتفاق بيفتد. خونريزي اغلب پنهان(نا آشكار) است و اغلب قبل از ديده شدن خونريزي علائم ديگري ظهور مي يابند. اين علائم عبارتند از: درد، كم خوني، از دست دادن وزن، اسهال يا يبوست. سرطانهاي ديگر قسمتهاي روده، بالاتر از كولون، گاهي سبب خونريزي ركتال ميشوند اما اين سرطانها رايج نيستند.
  6) آنژیودیسپلازی (Angiodysplasia)
  آنژیودیسپلازی گشاد شدگي تعدادي از عروق خوني در لايه داخلي روده است.علت آن نامشخص است اما اغلب در افراد پير اتفاق مي افتد. خونريزي از آنژیودیسپلازی بدون درد است. خون ديده شده مي تواند شديد و قرمز روشن بوده يا خون تيره تركيب شده با مدفوع يا حتي در ترکیب با مدفوع باشد. يك آنژیودیسپلازی ممكن است همچنين سبب از دست دادن پنهان خون شود
  اما توصیه بنده به شما این است که هرچه سریعتر مادر محترمتان توسط یک فوق تخصص گوارش خوب و متبحر ویزیت شوند تا علت این خونریزی مشخص شود.
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ