جلوگیری از ابتلای شریک جنسی به تبخال تناسلی

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

با سلام. بنده حدود دو سال پیش زگیل تناسلی داشتم که با چند جلسه کرایودرمانی بهبود یافتم. بعد از این قضیه بنده دچار ریزش سکه ای مو در نواحی صورت و موی سرم شدم (البته با توجه به شرایط زندگی ام آدم پر استرسی هستم). حدود شش ماه پیش پس از رابطه جنسی متوجه علایم عفونی در شریک جنسی ام شدم. با مراجعه به پزشک متوجه شدیم که ایشون دچار تبخال تناسلی شده اند. تست های دیگه از جمله ایدز، هپاتیت و .. منفی بود (با دو بار تکرار در طول سه ماه). سوال بنده اینه که ایا احتمال داره که زگیل تناسلی پس از مدتی تبدیل به تبخال تناسلی شود؟ و اینکه چطور میشود از ابتلای شریک جنسی به این بیماری ها قبل از اولین سکس جلوگیری کرد. آیا امکان بچه دار شدن با وجود مشکلاتی که عرض کردم وجود دارد؟ با تشکر فراوان

حل شده 0
جراحی کلیه و مجاری ادراری و تناسلی homan 1 پاسخ 222 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

  0
  شهریور ۱, ۱۳۹۶ در ۸:۳۷ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  با سلام. خير. زگيل تناسلي با تبخال تناسلي متفاوت هست و علت دو نوع ويروس متفاوت مي باشد.
  جهت جلوگيري از ابتلاي شريك جنسي به زگيل تناسلي زگيل تناسلي شما بايد درمان شود كه بعد از درمان از انتقال جلوگيري ميشود.
  متاسفانه درماني براي تبخال تناسلي وجود ندارد و وقتي شخصي مبتلا شود ويروس براي هميشه در بدن باقي ميماند و در زمانهاي مختلف باعث بروز زخم و درد ميشود. انتقال حتي زماني كه زخمي وجود ندارد هم ميتواند صورت بگيرد.
  در صورتي كه خانمي سابقه ي تبخال تناسلي دارد بايد در صورت بارداري به پزشك زنان اطلاع بدهد تا در صورت لزوم زايمان به صورت سزارين انجام شود. در صورت وجود زخم فعال احتمال بالايي براي ابتلاي نوزاد در حين زايمان طبيعي وجود دارد و زايمان طبيعي مجاز نميباشد.

  تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ