تداخل داروی گیاهی با شیمیایی

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام من به مدت ۸ ماه بود که قرص سرترالین رو مصرف میکردم و الان روزی به مقدار یک دوم سرترالین ۵۰ میخوردم و سرگیجه های زیادی داشتم مشکل گوش و سر هم ندارم طبق آزمایشات.سرگیجه ها واقعا اذیتم میکرد به همین دلیل تصمیم گرفتم داروی گیاهی رو جایگزین شیمیایی کنم و سرترالین رو قطع کردم الان یه هفته ست که داروی گیاهی میخورم سرگیجه هام خوب شده ولی یه احساس بدی رو تو سرم دارم گاها مثل شوک میخواستم بدونم آیا سرترالین با داروی گیاهی تداخل داره و من تا ترک کامل اون میتونم در کنارش داروی گیاهی هم بخورم؟

حل شده 0
داخلی Somayeh_zarei 1 پاسخ 36 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

  1. دکتر هادی قره باغی
    0
    آبان ۲۹, ۱۴۰۰ در ۱۲:۳۸ قبل از ظهر

    لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

    گزارش انصراف
    با سلام
    کاهش دوز و قطع سرترالین باعث سرگیجه میشه. مصرف سرترالین هم میتونه باعث تهوع، سرگیجه و وزوز گوش بشه.
    بهتره خیلی تدریجی قطعش کنید. مثلا اول نصف بعد یک چهارم و....
    در خصوص تداخل با داروی گیاهی نوع داروی گیاهی مهمه و بهتره از یک دکتر داروساز مشورت بگیرید.
    بعضی دمنوش های گیاهی اثر آرامبخشی شناخته شده دارن.

    تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و جایگزین معاینه و ویزیت توسط پزشک نمی باشد.
    مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
    بهترین پاسخ

ارسال پاسخ