بی خوابی مزمن

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

با سلام وا حترام
چند سالیست دچار بی خوابی مزمن شده ام، اگر هم خوابم ببرد حداکثر دوساعت بعد بیدار و بعد از آن انگار که خواب نیستم و خود را به خواب زده باشم خوابی بی کیفیت را تجربه میکنم، انواع داروها مانند زولپیدم و لورازپام گرفته تا ملاتونین را به دستور پزشکان مصرف دوره را تمام کرده ولی جوابی نگرفته ام، وضعیت هر روز بدتر از دیروز، بهبودی حاصل نشده و چه بسا بدتر هم شده، شاید بهتر باشد یادآوری کنم در زندگی نگرانیهایی دارم ولی نه در آن حد که به چنین وضعی منجر شود، انگار که مشکلی فیزیکی در سلولهای مغزی رخ داده! خوابیدن فراموشم شده شرایط تمرکز و حافظه روبروز بدتر، خواهشمندم راهنمایی فرمایید سپاسگزارم

حل شده 0
اعصاب و روان 1 پاسخ 529 مشاهده 0

درباره نویسنده

پاسخ ( ۱ )

 1. دکتر الهام گوران
  0
  اسفند ۲۶, ۱۳۹۵ در ۹:۳۳ قبل از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  سلام

  آيا داروهايي كه اسم برديد پس گذاشتن تشخيص نوع اختلال خواب برايتان تجويز شده يا صرفا بعنوان يك درمان علامتي از اين داروها استفاده شده است؟ كه اگر مورد دوم صادق باشد طبيعتا در دراز مدت اقدامي غير موثر و چه بسا مشكل ساز مي تواند باشد.

  توصيه مي شود جهت درمان، تحت معاينه روانپزشكي و ارزيابي كامل قرار بگيريد تا پس از تشخيص گذاري، درمان متناسب با آن برايتان شروع گردد. مشكلات خواب مي تواند بصورت يك اختلال مجزا و يا در زمينه طيف گسترده اي از اختلالات روانپزشكي و حتي بيماريهاي جسمي از جمله مشكلات تيروييد ايجاد شود. بنابراين لازمست بجاي درمانهاي علامتي با داروهايي نظير زولپيدم و انواع بنزوديازپينها، ابتدا ارزيابي جامع از نظر مشكلات فوق الذكر بعمل آيد و سپس براساس تشخيص مطرح شده، درمان مناسب اعمال گردد.
  تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ