بیماری تم اس

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام بنده دختر خانمی ۱۸ساله هستم و ۸ماهه مبتلا به ام اس هستم داروی دی متیل فومارات روزی دوعدد با دوز۲۴۰ مصرف میکنم ولی تقریبا یه ماهه مدام کف پام رگ به رگ میشه و اونجایی که رگ به رگ شده قرمزمیشه وبعد یک تا دوروز خوب میشه بعدش مثلا زانوی پام قفل میشه طوری که اصلا نمیتونم تاش کنم بعد چندروز خوب میشه انگشت دستم با درد شدید قرمز و رگ به رگ میشه دوباره یه روز خوب میشه به پا یادستم میزنه چیکارکنم؟توی این بیماری عادیه ؟مشکل ازدارومه یعنی باید عوضش کنم؟یا اینکه حملست زودتر باید برم دکتر؟یک سوال دیگه اینکه من مدام خستمه و نمیتونم کاری انجام بدم آیا مصرف مکمل منیزیم توصیه میشه؟عوارضی نداره موجب چاقی نمیشه؟من امسال کنکور دارم ولی با این شرایط واقعا نمیدونم چیکارکنم کمکم کنید

حل شده 0
مغز و اعصاب Tanhafatima 1 پاسخ 56 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

  1. دکتر هادی قره باغی
    0
    خرداد ۱, ۱۳۹۹ در ۱:۰۶ بعد از ظهر

    لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

    گزارش انصراف
    با سلام
    علائم پوستی و مفصلی شما شما به نظر عارضه دارو یا بیماری MS نیست و حمله محسوب نمیشه.
    داروی شما فقط میتونه باعث احساس گرگرفتگی در کل بدن بصورت گذرا بشه.
    از نظر تغییرات رنگ پوست و درد مفاصل با دکتر روماتولوژیست مشورت کنید.
    خستگی عارضه MS هست.
    مکمل منیزیوم ممکنه کمی موثر باشه و چاق هم نمیکنه.

    تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و جایگزین معاینه و ویزیت توسط پزشک نمی باشد.
    مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
    بهترین پاسخ

ارسال پاسخ