ایمپلنت

گزارش
پرسش

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما میخواهید این پرسش را گزارش کنید

گزارش انصراف

سلام.
چند هفته پس از ایمپلنت (جنس تیتانیومی مارک ICX)، آیا می توانم ناحیه مربوطه، دندانهای کناری و سایر دندانها را با مواد طبیعی مانند زردچوبه، جوش شیرین، نمک، آبلیمو، زنجبیل، روغن نارگیل، پوست سبز گردو، چوب گردو ، چوب مسواک، شیرین بیان و غیره و یا مخلوطی از برخی از این مواد، تمیز و سفید کنم یا مواد درون آنها با فلز ایمپلنت واکنش داده و یا رنگ آنرا تغییر می دهند( در صورتیکه برخی آنها را بتوانم استفاده کنم کدام ها هستند و آیا می شود به صورت روزانه استفاده و جایگزین مسواک و خمیر دندان نمود-چه مدت می توانند روی دندان بمانند و کدام ها هشدار دارند)؟ پس از اینکه روکش را نصب کردم چطور؟ از کدام ها برای دندانهای دیگر و از کدام ها حتی برای دندان ایمپلنت و روکش شده می توانم استفاده کنم بی آنکه موجب تغییر رنگ یا دوام و استحکام آن شود؟
اگر از نمک برای مسواک زدن نمی توان استفاده کرد، می شود آب نمک غرغره نمود؟ غلظت آن چقدر باشد؟ با وجود ایمپلنت، از بتادین جهت ضد عفونی کردن دهان می توان استفاده نمود؟ استفاده از چه موادی ممنوع می باشد؟
ممنون می شوم که لطف نموده و کاملا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر فراوان

حل شده 0
دهان و دندان nina 1 پاسخ 207 مشاهده 0

پاسخ ( ۱ )

  0
  دی ۱۹, ۱۳۹۹ در ۱:۴۷ بعد از ظهر

  لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش داده شود

  گزارش انصراف
  با سلام.
  مصرف انواع فراورده های گیاهی بدون دوز مشخص و بدلیل عدم وجود شواهد کافی دال بر موثر بودن آنها در روند ترمیم فیزیولوژیک‌، میتواندآسیب زا باشد‌ . بهتری‌ن وسیله استفاده از مسواک با برسهای نرم تا متوسط ، با فشار دست معادل ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم بر دندانها و خمیردندانهای استاندارد است. در صورت تمایل به استفاده از آب نمک، میتوانید از سرم های شستشو موجود در داروخانه ها استفاده فرمایید. یا در منزل معادل یک قاشق مربا خوری در یک لیوان اب تهیه فرمایید. توجا داشته باشید در صورت وجود فشار خون، استفاده از اب نمک‌نیز توصیه نمیشود.
  استفاده مرتب از بتادین های ۱۰ درصد موجود در بازار بدلیل بر هم ریختن ترکیب میکروبی نرمال دهان ، توصیه نمیشود

  تذکر : پاسخ داده شده به پرسش شما تنها به جهت راهنمایی است و جایگزین معاینه و ویزیت توسط پزشک نمی باشد.
  مجموعه پزشکان دکتر شما در خصوص عواقب بعدی مسئولیتی ندارد.
  بهترین پاسخ

ارسال پاسخ